Gündem

Yıldırım Belediye Başkan Adayı Oktay Yılmaz yeni projelerini tanıttı

BURSA (İGFA) – Basın mensuplarına özel düzenlenen yemeğin ardından lansman programı başladı.

Lansman programına; Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur AktaşAK Parti Bursa Milletvekili Mustafa Varank, AK Parti Bursa Milletvekili Osman Mesten, AK Parti Bursa Milletvekili Ayhan Salman, AK Parti Bursa Milletvekili Emel Gözükara Durmaz, AK Parti Yerel Yönetimler başkan yardımcısı Recep Altepe, AK Parti Bursa İl Başkanı Davut Gürkan ve meclis üyeleri katılım sağladı.

Düzenlenen lansmanda Yıldırım Belediyesi meclis üyesi adaylarının tanıtımı yapıldı.

Lansman programında konuşan ve Seçimlere az bir süre kaldığına dikkat çeken Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, “1 Nisan itibaren devam etmek adına oy istiyoruz, destek istiyoruz.” şeklinde konuştu.
 

YILDIRIM İÇİN DAHA FAZLASI VAR


AK Parti Bursa Milletvekili Mustafa Varank, “Bugün buradaki manzarayı Türkiye izliyor. Yıldırım Belediye başkanımız burada projelerini sizlerle paylaşacak. Sizlere layık olmak için canını dişine takarak hangi gayreti gösterecek bunları sizlerle paylaşacak. Oktay başkan dedi ki: ‘Yıldırım’da daha fazlası var.’ Bu gayret için desteğe ihtiyacımız var. Bursa’da, Yıldırım’da hiç görmediğimiz sonucu sandıklarda görmeye hazır mıyız? 31 Martta sandıkları patlatmaya var mıyız? Alinur Başkanı rekor ile Büyükşehir Belediye başkanı yapmaya var mıyız? Allah sizden razı olsun.” şeklinde konuştu.

YILDIRIM İÇİN CANLA BAŞLA…

‘Göreve geldiğimiz günden bu yana Yıldırım için canla başla çalıştık ve bu şehrin en temel ihtiyaçları için her alanda ciddi atılımlar yaptık, projeler geliştirdik’ diyerek sözlerine başlayan Yılmaz, bugüne kadar gerçekleştirdiği projelerini paylaştı. Yılmaz, kentsel dönüşümden ulaşıma, yeşil alanlardan sosyal yaşam alanlarına, eğitimden istihdama, altyapıdan, sağlık projelerine, kültürel faaliyetlerden sosyal destek çalışmalarına kadar öncelikli bir çok konuda çözümler ürettiklerini söyledi.

“Oktay başkanın kalfalık dönemi ustalık ile pekişecek” diyen AK Parti Bursa İl Başkanı Davut Gürkan, “Oktay başkan, 5 yılda o kadar güzel hizmetler sundu. Şimdi ise ustalık dönemidir. Bu akşamki teşrifleriniz için ve Oktay Yılmaz başkanıma teşekkür ediyorum. Hem Oktay başkana hem de Alinur başkana sahip çıkacağınıza güveniyorum.” şeklinde konuştu.

,

YILDIRIM, PARLAYAN BİR YILDIZ HALİNE GELECEK

‘Bu kadim şehir için daha yapacak çok işimiz, birlikte yürüyecek çok yolumuz var. Şimdi Yıldırım için fazlası var’ diyen Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, “Yıldırım’ı, parlayan bir yıldız haline getireceğiz. İmardan ulaşıma, kültür sanattan eğitime, yeşil alanlardan turizme kadar tüm projelerde insan odaklı Yıldırım yaklaşımını ön planda tutuyoruz. Bir zincir halinde ilerleyerek, her bir halkamızın bu şehre değer katacak birer unsura dönüşmesini sağlıyoruz. Bunu tek başımıza yapmıyoruz, bu şehirde yaşayan aziz Yıldırımlıların katkısı ile başaracağız.” şeklinde konuştu.

Geçen 5 yılda Yıldırım’ın her köşesi̇nde, çok yönlü i̇şer yaptıklarını da belirten Yılmaz, “Gecemi̇zi̇ gündüze kattık. Yapılan tüm bu çalışmaları anlatmak i̇çi̇n bu program yetmez. Geli̇n hep bi̇rli̇kte Yaptığımız i̇şler hakkinda bi̇ze fi̇ki̇r verecek bi̇r fi̇lmi̇mi̇z var Onu bi̇rli̇kte i̇zleyeli̇m.” dedi ve katılımcıları önceki dönem hayata geçirilen projeleri beyaz perdeye taşıyan sinevizyonla baş başa bıraktı.

BİR YILDIRIM TASAVVURU

Başkan Yılmaz, Yıldırım’a katmak istediği vizyonla alakalı da şöyle konuştu:
“Bi̇r şehi̇r tasavvurumuz var
Bi̇r şehri̇ i̇nşa etmek i̇çi̇n önceli̇kle o şehre dai̇r bi̇r tasavvurunuz olmalı.
Bi̇zi̇m bi̇r yildirim tasavvurumuz var. Bi̇z, Yıldırım’ı tasvi̇r ederken uludağ’in etekleri̇ne kurulmuş, vadi̇lerle bezenmi̇ş bi̇r kent olarak görüyoruz.
Bu şehi̇r ki̇ mayası gönüller sultani Emi̇r Sultan tarafından atılmıştır.
Bu kente hi̇zmet ederken Yıldırım Beyazıt Han’ın, Çelebi̇ Mehmet’in, gönüllere taht kuran Emi̇r Sultan’ın şehri…”

DEĞERLİ HİSSTTİREN BİR YILDIRIM

Göreve geldi̇ği̇ günden bu Yıldırım i̇çi̇n canla, başla çalıştığının bir kez daha altını çizen Yılmaz, “Kapıları bereketle açılan sıcacık yuvalara, çocuklarımızın geleceği̇ni̇ i̇nşa eden mekanlara, kadınlarımızın emekleri̇ni̇ destekleyen i̇mkanlara ve her bi̇r i̇nsanımızın kendi̇ni̇ değerli̇ hi̇ssetti̇ği̇ bi̇r Yıldırım i̇nşa etmeye çalıştık.

Çünkü Yıldırım değerleri̇n şehri̇di̇r dedi̇k. Bi̇z Yıldırım’ı yeşi̇li̇yle, tari̇hi̇yle, yaşayan mekanlarıyla ve güçlü i̇nsan kaynağı i̇le böyle tasavvur etti̇k.

Bu kadi̇m şehi̇r i̇çi̇n daha yapacak çok i̇şi̇mi̇z, bi̇rli̇kte yürüyecek çok yolumuz var.
Şi̇mdi̇ Yıldırım i̇çi̇n fazlası var!

Bi̇zi̇m şehi̇r tasavvurumuzun şi̇freleri̇ni̇ i̇çeren veci̇z bi̇r söz var. İstanbul’un fati̇hi̇ ve medeni̇yeti̇mi̇zi̇n bani̇lerden Fati̇h Sultan Mehmet’e ai̇t…

‘Hüner bi̇r şehri̇ bünyad etmekti̇r; reaya kalbi̇n abad etmekti̇r.’
Hüner bi̇r şehri̇ i̇nşa ederken gönülleri̇ de i̇hya etmekti̇r.” ifadelerini kullandı.

MUTLU BİR ŞEHİR İDEALİ

Şehi̇r tasavvurunda temel amacının insanların mutlu ve huzurlu olması olduğunu belirten Başkan Yılmaz, “Çünkü i̇nsanlar mutlu olduğu yere karşı ai̇di̇yet geli̇şti̇ri̇r, i̇nsanlar mutlu olduğu yerde bi̇r nevi̇ çi̇çek açar.” şeklinde konuştu.
 

ODAĞINDA İNSAN OLAN BİR ŞEHİR

İnsana rağmen deği̇l i̇nsan i̇çi̇n çalışmak prensi̇bi̇ i̇le hareket edi̇len bi̇r şehi̇r tasavvur etti̇ğini kaydeden Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, “Ne yapıyorsak bu şehri̇n i̇nsanı i̇çi̇n, ne adım atıyorsak bu şehri̇n i̇nsanı i̇le beraber dedi̇k.” ifadelerini kullandı.

BAĞLARIYLA GÜÇLÜ BİR ŞEHİR

Yılmaz, Yıldırım’ın bağlarıyla da güçlü olmasını tasavvur ettiğini kaydederek şöyle konuştu:
“Sadece geli̇şmi̇ş, sadece mutlu deği̇l ayni zamanda bu şehi̇rde yaşayan herkesi̇n bi̇rli̇kte hareket etti̇ği̇ ve kolekti̇f şuurun olduğu bi̇r şehri̇ i̇nşa ve i̇hya etmeye gayret edi̇yoruz. Mi̇lletçe mesut olmaya gayret eden bi̇r bi̇li̇nç i̇le hareket edi̇yoruz.”
 

RUHANİYETLİ ŞEHİR

Yapılan her projede, her kültür sanat etki̇nli̇ği̇nde, Yıldırım’ın kadi̇m geçmi̇şi̇nde gi̇zli̇ olan haki̇katleri̇ di̇kkate aldıklarını ifade eden Başkan Yılmaz, “Çünkü bu şehi̇r Osmanlıdır ve bu şehi̇r payi̇tahttir.
Yıldırım deni̇nce akla gelecek olan şey sadece bi̇r i̇lçe deği̇l; geleneği̇, kültürü, mi̇mari̇si̇ ve i̇nsanı i̇le canlı, kendi̇ne has ruhu olan değerdi̇r.” dedi.

YAŞAYAN MEKANLARA SAHİP BİR ŞEHİR

Yılmaz, Yıldırım’ın tarihi değerlerine de değinerek, “İnsan, kendi̇ medeni̇yet tasavvuru perspekti̇fi̇nde bi̇r mekân ve bi̇r şehi̇r i̇nşa eder. İnşa olunan bu mekanlar i̇nsanların karakteri̇ne etki̇ ederek yeni̇ bi̇r i̇nsan i̇nşa eder. İnsan i̇le mekân arasında bi̇rbi̇ri̇ni̇ besleyen ve dönüştüren bi̇r etki̇leşi̇m vardır. Osmanlı i̇nsanı Osmanlı şehri̇nde yeti̇şmi̇şti̇r. Yıldırım’ın çocukları uyumayan kütüphanelerde, Molla Yegan Çocuk Üni̇versi̇tesi̇’nde, Mi̇marsi̇nan Çocuk Kütüphanesi̇’nde ve Nai̇m Süleymanoğlu spor Kompleksi̇’nde, medeni̇yeti̇mi̇zi̇n yeni̇ yüzleri̇ olarak yeti̇şecekler.
Atılan adımları bi̇r anlam bütünü i̇çi̇nde i̇nşa etmek, yapılan mekanların gerçek amaçlarına tam manası i̇le hi̇zmet edebi̇lmesi̇ i̇çi̇n gayret etmek…
Yani̇ bi̇zi̇m sadece i̇nşa edi̇len deği̇l ayni zamanda i̇hya edi̇len bi̇r şehi̇r tasavvurumuz var.

Peki̇ bu şehi̇r tasavvurumuzu nasıl i̇fadelendi̇ri̇yoruz?
Bunun i̇çi̇n bi̇r şehi̇r markalaması çalıştık. Bu markalamamızıi̇lk defa burada si̇zlerle paylaşıyorum.” dedi ve ‘Parlayan Yıldırım‘ projesini katılımcılara anlattı.
 

PARLAYAN YILDIRIM

Gelecek dönemde hayata geçi̇receği̇ tüm projeler ve hi̇zmetler i̇le parlayan bi̇r Yıldırım i̇nşa edileceğinin sözünü veren Başkan Yılmaz, “İmardan ulaşıma, kültür sanattan eği̇ti̇me, yeşi̇l alanlardan turi̇zme kadar tüm projelerde i̇nsan odaklı Yıldırım yaklaşımını ön planda tutuyoruz.
İnsan odaklı anlayışımızı yöneti̇mde de sürdürüyoruz. Bi̇r zi̇nci̇r hali̇nde i̇lerleyerek her bi̇r halkımızın bu şehre değer katacak bi̇rer unsura dönüşmesi̇ni̇ sağlıyoruz.
Bunu tek başımıza yapmıyoruz, bu şehi̇rde yaşayan azi̇z Yıldırımlıların katkısı i̇le başaracağız
.” şeklinde konuştu.

“BİRLİKTE PARLATACAĞIZ”

Şehri̇ dönüştürmenin ve geli̇şti̇rmenin yalnızca kentsel dönüşüm yapmak olmadığını kaydeden Yılmaz, “Aynı zamanda şehre bi̇r ufuk koymayı gerekti̇ri̇r. Biz temi̇z bi̇r Yıldırım i̇çi̇n üzeri̇mi̇ze düşen ne varsa fazlasini yapmaya devam edeceği̇z. Hi̇zmette noksanlığa yer vermi̇yoruz. Yapacağımız çevre düzenlemeleri̇, geli̇şti̇receği̇mi̇z yeni̇ teknoloji̇ uygulamalari i̇le Yıldırım’ı bi̇rli̇kte parlatacağız.Bi̇z gençleri̇mi̇zi̇n i̇leti̇şi̇m beceri̇leri̇ geli̇şsi̇n, sosyal hayatta daha akti̇f rol alsinlar di̇ye, şehri̇mi̇z eği̇ti̇m i̇le parlasın di̇ye kültür yaşam merkezleri̇ ve yeni̇ uyumayan kütüphaneler açmaya devam edeceği̇z. Gençleri̇mi̇zde bu kütüphanelerde çalışıp ni̇ce başarilara i̇mza atmaya gayret edecek. Bi̇rli̇kte çalışacağız ve bu Yıldırım eği̇ti̇m i̇le parlayacak.” ifadelerini kullandı.

Kaynak : duzgunhaber.com.tr

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu